AnasayfaFlatinium BlogSEOE-Ticaret SEONeden E-Mail Marketing Yapmalısınız? İşte Nedenleri…

Neden E-Mail Marketing Yapmalısınız? İşte Nedenleri…

Pazarlama Uzmanları halen e-mail’lerin en iyi etkileşim aracı olduğunu düşünüyorlar. Büyük markaların pazarlama harcamaları içinde yerini koruyan E-Mail Marketing, halen bir çok web sitesi tarafından tercih ediliyor. Neden E-Mail Marketing’e Başlamalısınız? İşte Sebepleri…

1- Herkes Tarafından Kullanılır

Herhangi bir yere kayıt olurken ya da bir yemek siparişi verirken bile e-posta adresine ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur… E-Posta kullanmak, teknoloji tarafından insanlara dayatılan bir gerçektir. İşte bu nedenle unutulan e-postalar dahil herkesin en az 5 e-postası vardır. E-kapitalizm’in en önemli verilerinden birisi e-postadır. Sizinle yaşadığınız bir sorun için iletişime geçmek bir bahane iken, indirimlerden bahseden e-postalar göndermek markaların bugüne kadar devam ettirdiği en istikrarlı iştir.

2- Müşterilerinize Kendinizi “Tekrar Tekrar” Hatırlatırsınız

Türkiye’de 3 Büyük E-ticaret sitesinden herhangi birine bir kere üye olmuşsanız, e-postanızdaki sayısız indirim postalarından haberiniz vardır. Siz isteniz de istemeseniz de, beyninizin bir köşesine bu markalar bu şekilde giriyorlar.

Belki e-posta adresinize yalnızca, herhangi bir sitede şifrenizi unuttuğunuz zaman giriyor olabilirsiniz. Yine de o taze indirimi göreceksiniz! Çünkü sürekli mail almaya devam ediyorsunuz.

e-mail marketing

3- Gmail ve İcloud Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

Aslında tüm mail servislerinde hesap artışları devam ettiğini söyleyebiliriz… Ancak telefonda en fazla oturum açılan 2 farklı platformdan bahsediyorum. Android için Gmail ve Apple için Icloud ya da Gmail + Icloud şeklinde aktif milyonlarca oturum var.

Telefonunda mail oturumu açmış birinin, yalnızca bilgisayarda oturum açan kullanıcılardan en az 2 kat daha fazla mail okuduğunu söyleyebilirim.

4- Kolay Analiz Edilebilir

E-Mail Marketing’e girdiğinizde bir çok raporlama seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. Kullanıcılara gönderdiğiniz E-maillerin iletilip iletilemediği, açılıp açılmadığı ve tıklayıp  ya da tıklamadığı gibi bir çok veriyi görebiliyorsunuz. Eğer E-posta içindeki link’e tıklarsa;

  • Ne zaman?
  • Hangi cihazdan?
  • Ne kadar durduğunu?
  • Kaç sayfa gezdiğini?
  • ürünü satın alıp-almadığını

gibi bir çok veriye de ayrıca ulaşabildiğinizi hatırlatmak isterim.

5- En Kurumsal Reklam Ağı

Bu öznel bir çıkarım olabilir. Ancak logonuzun, resmi ticari bilgilerinizin ve diğer kurumsal detaylarınızın aynı anda göründüğü en kurumsal reklam ağının E-mail Marketing olduğunu düşünüyorum.

6- En Yakın Rakipleriniz Yapmıyor!

E-mail marketing, küçük ve orta ölçekli web sitelerinde halen kullanılmıyor. Bu nedenle rakiplerinizin eksik kaldığı bir pazarlama yöntemi sizin için en iyi seçeneklerden birisi olabilir.

Bitirirken…

Eğer e-mail marketing yapmaya ikna olmuşsanız ve bir pazarlama ekibiniz yoksa bizimle iletişime geçin!

https://www.flatinium.com/

Flatinium Ajansı'nın Kurucusu. Kişiler ve Kurumlar için SEO danışmanı. 5 Yıllık sektör deneyimi ve Teknik SEO Profesyoneli. Sıkı python ve web server meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ödeme bildirimi yapın.

Gönderdiğiniz bilgiler, banka hesap bilgilerinizle uyuştuğundan emin olun.

genellikle 3 saat içinde ödemenizi onaylarız ve [email protected] adresiyle iletişime geçeriz.