Keyword GAP(İçerik Boşluğu) Nedir? KW GAP ile Hızlı Trafik Kazanma Yöntemi

Keyword GAP, popüler olarak Semrush ve Ahrefs araçlarında bulunan, İçerik boşluklarını listeleyen bir bölümdür. İçerik boşluğu analizi, web sitenizin arama sonuçlarında daha iyi performans almasını ve ulaşabileceğiniz tüm potansiyel organik kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Keyword GAP’ı sağlıklı bir şekilde analiz etmeniz için mutlaka bu araçlardan birine sahip olmalısınız.

Not:Bahsettiğim iki aracın da deneme sürümleri mevcuttur. Keyword GAP Analizi yaparken Semrush aracı bazı verilerde daha tutarlı ve başarılı sonuç verdiğini gözlemledik.

İçerik Boşluğu Analizine Başlarken

Ahrefs ya da Semrush’a geçtiğinizde, sizin organik aramalardaki en iyi rakiplerinizi size detaylı bir şekilde verdiğini görebilirsiniz. Keyword GAP Analys yaparken, bu araçların belirlediği en iyi rakipleriniz dışında, spesifik olarak seçtiğiniz domainleri de kıyaslama yaparak, istediğiniz verileri elde etmeniz mümkün.

Önemli bir not: Bu araçların verdiği en iyi rakipleriniz verileri, büyük oranda doğruluk payına sahip. Kesinlikle değerlendirmenizi öneririm.

Semrush Keyword GAP

 

Semrush Keyword GAP

Semrush Keyword GAP Aracı, Semrush hesabınızla giriş yaptığınızda hemen sol alanda Competetive Research bölümünde Keyword GAP olarak görünmektedir. Tıkladığınızda yukardaki bölümle karşılaşacaksınız.

Semrush Keyword Gap Aracı Nasıl Kullanılır?

Keyword GAP‘a geldiğinizde, size ait domaini, en soldaki (you) yazan alana girmeniz gerekecektir. Zaten Semrush tarafından organik aramalarda trafik verileriniz toplanmaya başlamışsa, rakipleriniz de semrush tarafından otomatik olarak belirlenecektir. Geriye kalan 4 kutucuğa birer kez tıklarsanız, Semrush tarafından önerilen organik aramalardaki en iyi rakiplerinizin domainleri çıkacaktır.

Not: Semrush tarafından önerilen rakiplerinizin, sizinle tamamen aynı işi yaptığından emin olmanız, başarılı bir anahtar kelime analizi yürütmenize olanak sağlar.

 

Ahrefs Keyword GAP

Keyword GAP Nedir?

Ahrefs Keyword GAP ile, Semrush Keyword GAP arasında işlev olarak neredeyse hiçbir fark bulunmamaktadır. Aradaki tek fark, farklı datalara sahip oldukları için farklı veriler sunuyor olmasıdır. Bunca zamandır iki SEO Aracını’da efektif olarak kullanıyoruz ve Keyword GAP konusunda, Semrush aracının daha etkili veriler verdiğini söyleyebiliriz.

Ahrefs Keyword GAP Kullanımı

Ahrefs Keyword GAP, Ahrefs’e giriş yaptığınızda Sol Alanda Content GAP olarak bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.