Flatinium – Performans Odaklı Dijital Pazarlama Ajansı

 0 (850) 242 13 10

LinkedIn’da İçerik Pazarlaması İçin 9 YöntemDijital PazarlamaLinkedIn’da İçerik Pazarlaması İçin 9 Yöntem

LinkedIn’da İçerik Pazarlaması İçin 9 Yöntem

Pazarlama, bir ürünün, hizmetin veya markanın tüketiciye ulaştırılmasını ve satılmasını sağlamak için yapılan faaliyetler bütünüdür. Pazarlama, ürün ya da hizmetin özelliklerini, faydalarını ve hedef kitleye nasıl sunulacağını belirlemekten tutun da ürünün tüketiciye nasıl sunulacağına, satışın nasıl gerçekleşeceğine ve satış sonrası müşteri hizmetlerinin nasıl sağlanacağına kadar birçok faktörü içerir.

Pazarlama faaliyetleri arasında ar-ge, ürün geliştirme, fiyatlandırma, tanıtım, dağıtım, müşteri hizmetleri gibi konular yer alır. Pazarlama, bir ürünün ya da hizmetin tüketiciye sunulmasından satılmasına kadar olan süreci içermektedir. Pazarlama, tüketiciye odaklı bir yaklaşım izler ve tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için ürün ya da hizmeti sunar.

Linkedln içerik pazarlaması için 9 taktik vermeden önce kısaca günümüzde pazarlamanın, hangi yollarla gerçekleştirildiğinden bahsetmeliyiz. Bir ürün ya da hizmetin tanıtımını yapmak için sosyal medya, televizyon, radyo, gazete ve dergi reklamları, doğrudan pazarlama, e-posta pazarlama, influencer pazarlama gibi yollar kullanılabilir. Pazarlama faaliyetleri ayrıca, ürün ya da hizmetin satışını arttırmak için özel fırsatlar, indirimler, promosyonlar gibi yolları da içerebilir.

Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlamada Hangi Platformlar En Çok Tercih Edilir?

Dijital pazarlama, internet ve dijital teknolojiler kullanarak ürün ya da hizmeti tanıtmak, satmak ve müşteri ilişkilerini yürütmek için yapılan faaliyetlerin bütünüdür. Dijital pazarlama, web siteleri, sosyal medya, e-posta, mobil uygulamalar, online reklamlar, arama motorları optimizasyonu (SEO) gibi dijital kanalları kullanarak tüketiciye ulaşır.

En çok rağbet gören dijital pazarlama platformları arasında:

 • Sosyal medya platformları: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, TikTok gibi platformlar
 • Arama motorları: Google, Bing, Yahoo gibi platformlar
 • E-posta pazarlama: Müşterilerinize hedefli e-postalar göndererek satışları arttırmak
 • İnternet reklamları: Google Adwords, Facebook reklamları, Instagram reklamları, online banner rekları gibi platformlar
 • SEO: Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için web sitenizin içeriğini optimize etmek
 • CRM: Müşteri ilişkilerini yürütmek için kullanılan yazılımlar.

Dijital pazarlama, tüketicilerin internet aracılığıyla alışveriş yapmasını, araştırma yapmasını ve markalarla etkileşim kurmasını sağlar. Dijital pazarlama, tüketicilerin ihtiyaçlarını ve tercihlerini daha iyi anlamak için veri toplama ve analitik yöntemleri de kullanır. Dijital pazarlama, ölçeklenebilir ve ölçülebilir olduğu için, kampanyaların etkisini ve verimliliğini kolayca izleyebilirsiniz.

Linkedln İçerik Pazarlaması İçin 9 Taktik Nedir?

LinkedIn, profesyonel ilişki ve iş fırsatlarının yaratıldığı bir sosyal medya platformudur. Doğrudan bir ürün ya da hizmet satışı yapılmaz. Ancak kullanıcılar kendileri hakkında bilgi paylaşabilir, diğer profesyonellerle bağlantı kurabilir ve iş fırsatları arayabilirler.

Pazarlamacılar, LinkedIn üzerinden hedef kitleye ulaşmak için profil oluşturabilir, gruplar oluşturabilir ve reklamlar yayınlayabilirler. Ayrıca, LinkedIn üzerinden e-posta pazarlaması yapmak ve ürün ve hizmetlerini tanıtmak için özel mesajlar gönderebilirler.

Linkedin içerik pazarlaması için temel 9 taktik aşağıda belirtildiği şekildedir;

 • Hedef kitlenizi belirleyin ve içeriklerinizi onlar için hazırlayın.
 • İçeriklerinizi çeşitlendirin (blog yazıları, videolar, infografikler vb.)
 • İçeriklerinizi optimize edin (anahtar kelimeler, başlıklar, açıklama metinleri vb.)
 • İçeriklerinizi sosyal medya platformlarında paylaşın.
 • Influencer veya ortaklarla işbirliği yapın.
 • İçeriklerinizi LinkedIn gruplarında paylaşın.
 • LinkedIn reklamları kullanın.
 • İçeriklerinizi e-posta listelerinizde duyurun.
 • İçeriklerinizin performansını izleyin ve gerektiğinde düzenleyin.

Sonuç Olarak LinkedIn üzerinden, profesyonel ilişki ve iş fırsatlarının yaratıldığı bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar, kendileri hakkında bilgi paylaşabilir, diğer profesyonellerle bağlantı kurabilir ve iş fırsatları arayabilirler.

Özellikle iş arayanlar ve işverenler için oldukça yararlı bir araçtır. Kullanıcılar profillerini oluşturabilir, çalışma geçmişlerini, eğitimlerini, becerilerini ve referanslarını paylaşabilirler. Aynı zamanda, diğer kullanıcılarla mesajlaşabilir, grup katılabilir ve iş fırsatlarını takip edebilirler.

Linkedln İçerik Satışı Mümkün Mü?

LinkedIn, ürün ve hizmet satışı için doğrudan bir platform değildir. Ancak, LinkedIn üzerinden içerik satışı yapmak mümkündür. Örneğin; LinkedIn grup veya profil sayfanız üzerinden e-kitap, video kursları, webinar vb. gibi içerikleri satabilirsiniz.

 • LinkedIn üzerinden lead generation yaparak, müşteri potansiyellerinizi arttırabilirsiniz.
 • İçeriklerinizi LinkedIn üzerinden paylaşarak, markanızın güvenilirliğini arttırabilirsiniz.
 • İçeriklerinizi LinkedIn reklamları kullanarak daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz.

Ancak, LinkedIn üzerinden içerik satarken, platformun kullanım kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle, satış amaçlı spam göndermek, sahte profil oluşturmak, kullanıcıları rahatsız etmek gibi yasak olan faaliyetleri yapmamak gerekir. Ayrıca, içeriklerinizin kalitesi ve hedef kitlenize uygunluğu, satışlarınızı etkileyebilecektir.

Linkedln Lead Generation Nedir? Ne İşe Yarar?

LinkedIn Lead Generation, LinkedIn üzerinde potansiyel müşterilerinizi bulmanıza ve onlarla iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir araçtır. Bu araç, LinkedIn profillerinde kişisel bilgileri ve iş bilgilerini kullanarak potansiyel müşterilerinizi hedefleyebilmenizi sağlar.

Ayrıca, LinkedIn Lead Generation aracı ile potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmanıza ve onların iletişim bilgilerini almanıza olanak tanır. Bu, satış ekibinizin potansiyel müşterilerle daha etkili bir şekilde iletişim kurmasını sağlar ve dolayısıyla satışlarınızı arttırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir